Zdroj: https://www.jamuj.cz/studuj-u-nas/klavir  •  Vydáno: 29.3.2018 11:17  •  Autor: Daniela Peclová

Klavír

KlavírAbsolvent může vystupovat jako sólista, být členem komorního souboru klasického obsazení a kvalifikovaně vyučovat hru na příslušný nástroj jak v sólovém, tak v komorním zaměření od ZUŠ přes konzervatoře až po akademie.

 

Předběžný termín přijímacích zkoušek na Katedru klavírní interpretace je plánovaný na červen 2022. Konkrétní datum oznámíme na webových stránkách JAMU během ledna 2022.

V současné době připravujeme akreditaci pětiletého studijního programu, počítáme s vypsáním přijímacího řízení rovněž v červnu 2022.

 

Studium

Obor je realizován Katedrou klavírní interpretace. Za dobu své existence již vzdělal řadu odborníků v této oblasti. Obor během svého vývoje dospěl do formátu, ve kterém jsou zastoupeny teoretické, praktické i aplikační předměty, přičemž dosáhl podoby provázaného obsahu jednotlivých předmětů. Pedagogové teoretických předmětů tak mají přehled o praktických uměleckých projektech, ve kterých studenti působí a jsou schopni využít okamžité praktické poznatky v teoretické výuce.

Absolvent je schopen samostatné orientace v základních interpretačních problémech v hlavních stylových období

Profil absoventa

Absolvent je po úspěšném ukončení studia schopen:

Více informací Podat přihlášku