Festival bicích nástrojů

Festival bicích nástrojů je mezinárodní bienále hráčů na bicí nástroje, které organizuje HF JAMU v Brně.

Na festivalu dostává příležitost ukázat svůj talent Nastupující generace perkusionistů z českých i zahraničních konzervatoří a akademií. Festival, který je díky své dramaturgii ojedinělou akcí v České republice, si klade za cíl představit bicí nástroje jako svébytný prvek současné hudby. Tato nejstarší a nejrozsáhlejší nástrojová skupina prostupuje napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Proto i na festivalu jsou zastoupeny nástroje jako tympány, bicí souprava, marimba, djembé, zvony, steel drums, vibrafon, templbloky, gongy, timbales, bonga, činely, xylofon, darbuky… To vše, a mnohem víc dokáže rozeznít mladá generace interpretů při svých festivalových koncertech.

Ozdobou festivalu od jeho založení v roce 2010 jsou workshopy a koncerty předních zahraničních pedagogů a sólistů. Letošní pátý ročník k nám přivede hosty z Francie a USA.

Doprovodnými akcemi budou již tradičně prodejní výstavy výrobců bicích nástrojů, a také výstava obrazů.

Jednotlivé koncerty, workshopy i výstavy jsou přístupné jak pro studenty a odborníky, tak pro širokou veřejnost. Vše se odehraje již tradičně v Divadle na Orlí v prosinci 2020. Bližší termín bude upřesněn.

Vlastní web festivalu


Vydáno: 7.3.2018 12:27 | 
Přečteno: 789x |